Zvolit vůz
Vyberte vůz z nabídky
Hledat naše produkty

Historie a profil společnosti Schmiedmann

Založena v roce 1966 v Dánsku pod jménem CM Import I/S


Společnost byla založena za účelem spojení hluboké vášně pro automobily BMW a podnikatelského záměru.
Společnost začala provozovat svojí tehdejší hlavní činnost na ploše 100 m2. Jedinou náplní byl prodej použitých dílů. V této době neměla žádné zaměstnance než jen majitele Christian Jacobsen (25 let), který byl někde zaměstnán jako automechanik a Martin Thorup Andresen (23 let), který zároveň studoval ekonomii v Sønderborg. Společnost byla založena s názvem CM Import.
Obchodní koncept „Nejnižší ceny BMW dílů v Dánsku“ byl od začátku úspěšný díly vysoké kvalitě služeb.


Rok 1998

Situace se vyvinula tak, že díky vysokému pracovnímu vytížení, musel Christian Jacobsen opustit zaměstnavatele a začal se věnovat společnosti na plný úvazek. Martin Thorup Andresen dokončil studium a i on věnoval firmě celý svůj čas. V tomto roce padlo rozhodnutí, založit webové stránky a ihned po zahájení jejich provozu začal stoupat obrat ještě rychleji, než bylo očekáváno. Prodej dílů byl rozšířen o dílnu, do které byl najat první mechanik. Dílna se specializovala na opravy vozů značky BMW.


Rok 1998/99

V této chvíli zaměstnával CM Import vedle majitelů i 2 mechaniky. Původní prostory byly již nevyhovující, a proto se nové prostory zvětšily na 300 m2. Prostory byly rozdělené na dílnu, obchod a kancelář.


Rok 2000

CM Import má nyní 8 zaměstnanců a krytá plocha se zvětšila na 500 m2 a na dalších 1600 m2 venkovní plochy pro vrakování až 100 automobilů. Krytá plocha se rozdělila na dílny, recyklační oddělení, balírnu, kanceláře a sklady s prodejnou. Náš sortiment se rozšířil na nové/použité příslušenství, nové/použité náhradní díly a použité BMW automobily sloužící jako zdroje náhradních dílů. Náš slogan se stal „CM Import má vše na jednom místě pro majitele BMW“ a byl podporován širokou nabídkou a nejnižšími cenami.


Rok 2001

CM Import se rozhodla koupit konkurenční společnost Cartech. Také v této době se společnost rozhodla změnit název na „BMW specialist“ u obou poboček v Odense i Nordborg. Po koupi společnosti Cartech měla k dispozici celkovou krytou plochu 1000 m2.


Záruka ceny

To byl také rok, kdy společnost přijala rozhodnutí o konceptu „Záruka ceny“.  Zmiňovaný koncept zní: „Garantujeme, že zákazník od nás dostane BMW díly/příslušenství a servisní služby za nejnižší ceny v zemi“.


Pobočka Nordborg

Rovněž tato pobočka rozšířila svůj sortiment o nové náhradní díly. Pro recyklaci použitých/nabouraných vozidel si společnost vyřídila příslušná povolení. Na ploše areálu se nacházelo 150 až 200 vozidel určených k recyklaci. 8 zaměstnanců většinu získaných dílů zabalila a odesílala poštou pryč, ale i velká část byla na místě montována.


Pobočka Odense

Tato pobočka se začala výhradně věnovat prodeji nových dílů a příslušenství a provozu servisního místa vybaveného originálním servisním nářadím. V této chvíli měla pobočka 5 zaměstnanců a stala se centrálním skladem, nákupním a vývojovým oddělením pro celou skupinu Schmiedmann.


Norské zastoupení

Pod tlakem velkého zájmu zákazníků z Norska byla založena první zahraniční pobočka. Majitelem se stal bývalý manažer BMW, který okamžitě poznal sílu myšlenky a konceptu Schmiedmann.

Největší dánský webový portál s náhradními díly a příslušenstvím pro BMW.

V roce 2001 byl kladen velký důraz na marketing, a proto byl přijat zaměstnanec, který se začal starat o webové marketingové aktivity. Webové stránky www.bmwspecialisten.dk se staly nejnavštěvovanějšími majiteli BMW automobilů v zemi.


Rok 2002

Ve Flensburg, Německo byla založena pobočka, která se zaměřila na zásilkovou službu pro tuto zemi. Dnes tuto pobočku vlastní a spravuje pan Dirk Tepel, který byl dříve vedoucím skladu v BMW Albert Bauer ve stejném městě.


Rok 2003

Tohoto roku rozšířila pobočka Nordborg svoje prostory z původních 1000 m2 na 1500 m2 a venkovní plocha vzrostla na 8000 m2. Rovněž hlavní sídlo zvětšilo svoje skladovací prostory na 1000 m2. Po právní sporu s výrobcem automobilů BMW AG Munich bylo nutné změnit název společnosti na Schmiedmann, stejně jako u pobočky Flensburg.


Rok 2004

Konečně bylo otevřeno zastoupení v hlavním městě Dánka, Kodani. Webový portál dostal rozšíření na 3 jazykové verze a možnost platit platební kartou.


Rok 2008

Společnost Schmiedmann otevřela dne 1. 5. 2008 zastoupení značky ve Švédsku. Zakladatelem a majitelem v jedné osobě se stal pan Viktor Örtegren. Showroom byl otevřen ve městě Kungsbacka, které se nachází 20 km od Göteborgu. Současně se startem zastoupení byla zahájena a činnost webové stránky www.schmiedmann.se  s on-line prodejem dílů na švédském trhu.

Schmiedmann Baltic je další nové zastoupení značky v Litvě. Toto zastoupení má za úkol pokrývat díly a péčí země Estonsko, Lotyšsko a Litvu. O jeho založení se postarali dva majitelé Vladimir Komendatov a Roman Serdjuk , kteří se dříve věnovali podnikání ve stavebnictví.

Schmiedmann Nordborg rozšiřuje svoje venkovní plochy o dalších 2000 m2. To je další nová plocha pro vozidla určené k vrakování.

Stav na konci roku 2008

Společnost:

  • 3 dánské pobočky
  • 4 mezinárodní pobočky (další v jednání)

Celkem 45 zaměstnanců.


Mezinárodní prodej:

Prodej dílů se rozbíhá po celém světě a nejvíce objednávek zpracovávají pobočky v Norsku/Švédsku/Německu/Finsku/Faerských ostrovech a Americe. Dánský trh si stále drží největší podíl z obratu celé společnosti.


Růst:

Od založení stoupá obrat v průměru o 40 % každý rok.


Rok 2009

Tento rok došlo k důležitému rozhodnutí uzavřít pobočku v Kodani. Navzdory dobrému obratu v nejlepší historii hospodaření, přibližně 12,000,000 DKK plus daně, se vlastník rozhodl z důvodu špatných investic pobočku uzavřít. Celý areál byl prodán.


Rok 2010

Norské zastoupení změnilo majitele. Předseda BMW Club Norway přesunul zastoupení z Skien do Osla.
Finské zastoupení vzniklo ve stejném roce pod vedením současného majitele Toni Kärkkäinen, který již předtím vlastnil obchod orientující se na značku BMW. I on včas poznal výhody skupiny Schmiedmann.
V roce 2010 stále pokračovala krize, která byla jedním z důvodů uzavření pobočky v Kodani v předchozím roce. Od zahájení to bylo poprvé, co celá společnost nevykázala finanční růst. Po schůzce vedení bylo rozhodnuto, že je nutné ještě více rozvinout mezinárodní aktivity a zajistit další růst. Roky jsme pracovali na vytvoření mezinárodních stránek v anglickém a německém jazyce a můžeme je nyní nazývat největším mezinárodním portálem pro značku (přibližně 19,000 produktů). Zároveň jsme pracovali na vytvoření konkurenceschopných cen. Novinkou je vývoj a výroba originálních Schmiedmann produktů. Cítili jsme správnost našich rozhodnutí pro nastartování opětovného finančního růstu.
Zahájili jsme nákladnou mezinárodní kampaň a okamžitě jsme pocítili zájem zákazníků ze všech stran světa. Bylo jasné, že investice se vyplatila.


Rok 2011

Mezinárodní úspěch se stal realitou.
Novým zastoupením značky se stalo Holandsko. Majiteli pobočky jsou Kenneth Olsson and Martijn Schoenmakers, který dříve provozoval podnikání orientované na značku. Avšak i on uviděl výhody velké sítě a sílu značky Schmiedmann.
Maďarská pobočka je založena panem Müller Belá, který se v minulosti věnoval jinému oboru.

 

Stav na konci roku 2011

Společnost:

  • 2 dánské pobočky
  • 7 mezinárodních poboček (další v jednání)

Celkem 63 zaměstnanců


Mezinárodní prodej:

Originální díly a příslušenství se prodávají po celém světě.


Růst:

V roce 2011 se zvýšil obrat o působivých 53,5 %.


Rok 2012

Úspěšné rozšiřování sítě pokračuje a od května 2012 mohou i zákazníci v České republice nakupovat na mezinárodním portálu. Majitelem zastoupení se stal Karel Procházka, který má na starosti vše spojené s dodávkou dílů a správou webu a od srpna je otevřená specializovaná dílna. Mistrem dílny je Erik Langr. Nově mohou naši zákazníci vidět naše logo na závodech do vrchu na voze BMW e36 M3 V8 pana Ulmana.

 

Thank you for visiting
Schmiedmann!
We noticed you are from...

United States United States